Hafta İçi08:00 - 22:00
Adres Sokullu Mehmet Paşa Cad. 186/B Dikmen / ANKARA
Sosyal Medya

KAYA İLAÇLAMAEv Konut Bina İlaclama
2022

Termitler, evleri, binaları, işyerlerini istila eden zararlı böcekler olarak kabul edilmektedir.  Termitler (beyaz karıncalar olarak da bilinmektedir), profesyonel uzmanlar tarafından denetlenmez, yönetilmez veya tedavi edilmezse, istila ettikleri evlerin, binaların yapılarında büyük hasarlara neden olabilirler.

Termitler günün 24 saati beslenmektedir. Bu beslenme özellikleri de, termit istilasının hızla büyük bir soruna dönüşebileceği anlamına gelmektedir.

Firmamız sanitasyon konusunda alanında uzmandır. İlaçlama sonrasında böceklerin ortamda bıraktıkları artıkları temizleyerek evinizi ve binanızı güvenli bir hale getirmekteyiz. Sizde koruma hizmetlerimizi kullanarak evinizi yıl boyunca zararlılardan koruyabilirsiniz. Firmamızın uzmanları evinize yada binanıza haşerelerin giriş noktalarını tespit ederek zararlıların mülkünüze girmelerini engelleyecektir. Her mevsim uyguladığımız yöntemler ile evinizdeki yada binanızdaki zararlılar ile savaşmaktayız.

Sizde evinizde, konutunuzda yada binanızda böceklerle, haşerelerle, kemirgenlerle ve diğer zararlılarla ilgili sorunlar yaşıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızın uzmanları evinizde gerekli muayeneleri yaparak en uygun çözümleri sizlere sunmaktadır. Her haşere türünde deneyimli olan uzmanlarımız evinizi bu zararlılardan arındırarak, konutlarınızı gelecek istilalardan da koruyacaktır.

IMG_3779
IMG_3043
IMG_3772

Fareler

En küçük giriş noktalarından bile kıvrılma yetenekleri sayesinde evleri ve binaları istila etmekle meşhur olan fareler insanları görüntüleri ve verdikleri zararlar ile rahatsız etmektedir. Fareler, hastalıkları yayma kapasiteleri ve yıkıcı beslenme alışkanlıkları nedeniyle herhangi bir mülk sahibi için endişe kaynağı olmaktadır.

Firmamızın teknisyenleri evlerde, binalarda veya işyerlerinde fare istilalarını tanımlamakta son derece yeteneklidir. Farelerin giriş noktalarını tespit eder ve uygun materyallerle bu noktaları kapatırız. Fare yuvalarını arar ve onları ortadan kaldırırız. Fare kontrol uzmanlarımız, evinizi ve binanızı istila eden fareleri ortadan kaldıracak ve bir daha mülkünüze girmemelerini sağlayacaktır. Doğru tipte fare kontrolü söz konusu olduğunda, farelerin istilasından kurtulmak ve onları evinizden uzak tutmak için en doğru çözümleri sizlere sunmaktayız.

Sıçanlar

Evlere, binalara buldukları boşluklardan giren sıçanlar taşıdıkları hastalıklarla insanları korkutmaktadır. Sıçan istilası durumlarında bu zararlılarla hızlı bir şekilde savaşılması, taşıdıkları bilinen bazı ciddi hastalıkların yayılmasını önlemek için önemlidir.

Sıçanlar evinize ya da binanıza girmeyi başarabilirlerse, bu hastalıkları yayabilirler, kemirgenlik özellikleri ile yapınızda önemli hasara yol açabilirler ve yiyeceklerinizi kirletebilirler.

Sıçanların zararları;

Evinizin yalıtımına zarar verebilir.
Zemin kirişlerini ve duvarları kemirebilir.
Elektrik kablolarını kemirmek suretiyle yangınlara neden olabilir.
Evlerde, binalarda kötü kokulara neden olabilir.
İnsanların yediği yiyecekleri kirleterek hastalıklarını insanlara bulaştırabilir.
Evinizde yada binanızda herhangi bir kemirgen sorunu yaşıyorsanız profesyonel çözümler için bizi arayabilirsiniz.

Hamamböcekleri

Hamam böcekleri her türlü ortama uyum sağlayabilen ve değişik hayatta kalma metotları ile baş belası olabilen böceklerdendir. Konutunuzun herhangi bir yerinde yiyecek depolamışsanız, mülkünüz hamamböceğine karşı savunmasız olabilir. Hamamböcekleri evler için zararlı böcek türlerindendir ve ortamda bir tane bile görmüş olmanız istila durumundan şüphelenmeniz için yeterli olacaktır.

Evinizde yada binanızda hamamböceği görürseniz, istilaya karşı çözüm bulmak için sizinle birlikte çalışabiliriz.  Uzmanlarımız böceklerin kaynağını bularak onları ortadan kaldırmakta ve zararlıların geri dönmesini önlemek için gerekli önlemleri almaktadır.

Sinekler

Sinekler evlere, binalara ve her türlü ortama rahatlıkla girebilmektedir. Girdikleri yerlerde ki besinleri kirleten sinekler hemen kontrol altında alınmalıdır. Sinek istilasının zararları aşağıda kısaca anlatılmıştır;

Sinekler Salmonella veya E. coli gibi gıda zehirlenmesi ile ilişkili hastalıklar da dahil olmak üzere birçok farklı hastalığı insanlara bulaştırabilmektedir. Sineklerin sebep olduğu bilinen hastalıklar arasında tifo, kolera, dizanteri ve rota virüs de bulunmaktadır.
Sinek istilası işletmeler için de büyük sorunlara yol açmaktadır. Sinekler, gıda ürünlerini kirleterek işletmeler için finansal kayıplara neden olabilir. Ayrıca sineklerin varlığı müşteri kayıplarına da neden olmaktadır.
Bazı sinek türlerinin (sivrisinekler, geyik sinekleri, vb.) ısırma özellikleri vardır ve insanlara zarar vermektedirler.
Küçük bir sinek problemi bile kontrolsüz bırakıldığı zaman, ciddi bir istila problemine dönüşebilir. Bazı sinek türleri sadece yedi gün içinde yumurtadan çıkarak yetişkin bir sinek olabilir.

Sivrisinekler

İlkbahar ve yaz ayları boyunca dışarıda vakit geçirdiyseniz, muhtemelen sivrisineklere aşina olmuşsunuzdur. Kan emen sinekler, insanlar da dahil olmak üzere her türlü memelinin kanını beslenmek amacıyla emmektedir. Gezegendeki hemen hemen her canlı sivrisineklerle bir şekilde karşılaşmıştır.

Sivrisinekler kulaklarınızın dibinde çıkardığı rahatsız edici vızıltıları, ısırıkları ve ısırıkları sonucunda oluşan kaşıntıları ile insanları rahatsız etmektedir. Sivrisinekler küçüktür ancak taşıdıkları virüslerle büyük sorunlara yol açabilmektedir. Minik bir böcek ne kadar ölümcül olabilir diye düşünebilirsiniz. Sivrisinekler, taşıdıkları virüs ve bakterilerle sıtmaya neden olabilmekte ve Zika ve benzeri virüsleri insanlara bulaştırarak hastalıklara sebep olabilmektedir.

Sıcak, nemli ve sulu ortamlar sivrisineklerin sevdiği ortamlardır. Bütün sivrisinek türleri yumurtalarını suya bırakmaktadır ve bazı türler evlerde bulunan su dolu kaplara bile yumurtalarını bırakabilmektedir. Basit bir su birikintileri bile sivrisinek istilasını yol açabilir.

Evinizde, binanızda sinek yada sivrisinek sorunu yaşıyorsanız hızlı çözümler için bizi arayabilirsiniz.

Yaban Arıları

Evinizin, binanızın bahçesinde yaban arısı istilası mı yaşıyorsunuz? Firmamızın haşere teknisyenleri, yaban arısı istilasına karşı gerekli eğitimleri almıştır.

Güvenli bir şekilde mülkünüzün yaban arılarından arındırılması için firmamızın uzmanlarına güvenebilirsiniz. Arılar tehlike altındayken insanlara saldırabilirler. Özellikle alerjisi olan insanlar için arı sokması daha tehlikeli sorunlara yol açabilir.

İlkbaharda kraliçe arılar kendilerine başka yuva aramak için yuvalarında çıkıp binaların iç kısımlarını yada bahçeleri istila edebilmektedir. Bu tarz bir sorun yaşıyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Tahtakurusu

Tahtakuruları dünyanın hemen hemen her yerinde rahatlıkla yaşayabilmektedir. Bu böcekler evlerdeki besinlere zarar vermez. İnsanların, evcil hayvanların yada diğer memeli canlıların kanlarını emerek hayatlarını devam ettirmektedirler. Küçük kahverengi böcekler özellikle bebekler ve çocuklar için çok zararlıdır. Isırdıkları yerlerde oluşan kaşıntı ve şişlik insanlarını canını sıkabilmektedir. Ayrıca hızlı üremeleri ile de hızla yayılabilmektedir. Evinizde yada binanızda bu tarz sorunlarınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karıncalar

Karıncaların dünyada bulunmadığı hiçbir mekan yoktur. Karıncalar evinize, binanıza girdiği zaman sayıları ile size rahatsızlık verebilir. Bahçe ya da kara ev karıncaları herhangi bir hastalık taşımamaktadır. Fakat sayıları ile evlerdeki yiyecekleri kolaylıkla istila edebilirler. Karıncalar için alabileceğiniz bazı önlemler;

Geldikleri yeri takip edin ve giriş noktalarını kapatın
Topraktaki ve dış duvarların tabanındaki deliklerin etrafındaki küçük yığınlar yuvalarını göstermektedir.
Karıncalar tatlı yiyeceklere daha çok geldiği için tezgahtaki tatlı kalıntılarını temizleyin.
Karıncalar için besin kaynağı olabilecek gıda maddelerini kapalı kaplarda saklayın.
Örümcekler

Dünya çapında 40.000’den fazla örümcek türü vardır. Örümcekler hastalık yaymamakta ve diğer zararlı böcekleri yiyerek beslenmelerini sağlamaktadır. Bazı tür örümcekler ise zehirli olmaktadır. Isırdıkları kişilerde ciddi sağlık problemleri görülebilmektedir.

Örümcekler genellikle fiziksel rahatsızlıktan ziyade psikolojik olarak insanları rahatsız ederler. Araknofobi- örümcek korkusu en yaygın fobilerdendir.

Evinizde yada binanızda örümcek istilası sorunu yaşıyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

Konutlarda Profesyonel Olmayan Böcek Kontrol Yönteminin Zararları

Böcekler, haşereler, kemirgenler ve diğer zararlılar konutları istila ettiği zaman mikrop ve virüsleri de kendileriyle beraber konutlara taşımaktadır.  Bu zararlı türler taşıdıkları bakteriler yüzünden çeşitli hastalıklara sebep olmaktadırlar. Evleri istila eden bu zararlılardan ve potansiyel hastalıklarından kurtulmak için profesyonel haşere kontrolü zorunlu olmaktadır.

Haşerelerle savaşta, kullanılan ürünler, bu ürünlerin çevre üzerindeki etkileri, evcil hayvanlar üzerindeki olası etkileri ve çocuklar üzerinde oluşturacağı olumsuz etkiler her zaman dikkate alınmalıdır.  Evleri bilinçsiz şekilde ilaçlamak haşerelerle savaşta başarı getirmemektedir ve evde yaşayanlara da zarar verebilmektedir.

Bazı kimyasal ürünler, haşerelerle savaşta işe yarayabilir. Fakat profesyonel yardım almadan ilaçlama yapmak bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. Bunlar;

Sağlık riskleri

Böceklerin istilasını durdurmak için kullanılan haşere kontrol yöntemleri, zararlıları öldürmek ve geri dönmelerini önlemek için tasarlanmıştır. Bu genellikle kimyasallar içeren bir uygulamayı kullanmayı içermektedir. Bununla birlikte bu ilaçlar uygun şekilde kullanılmazsa evcil hayvanlara ve insanlara zarar verme potansiyeline sahiptir. İlaçlama yaparken aşağıdaki hususlar göz önünde bulundurulmalıdır.

İlaçlama yapılacağı zaman çocuklar ve evcil hayvanlar dışarı çıkarılmalıdır. Aynı zamanda jel ilaçlar çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlere bırakılmalıdır.
İlaçlama yapılacağı zaman ilaçların komşunun evine yada bahçesine gitmediğinden emin olunmalıdır.
İlaçlar prosedürlerine uygun şekilde kullanılmalıdır. İçerisinde yazılan talimatlara kelimesi kelimesine uyulmalıdır.

Çevresel Riskler

Kimyasal ilaçların yanlış kullanımı, su kaynaklarına, sebze bahçelerine ve muhtemelen evinizin içindeki havaya zarar vermektedir. Satın alınan ilaçların birçoğu uygun olarak kullanılmadığı taktirde evinizin etrafındaki toprağı ve havayı kirletme potansiyeline sahip olmaktadır.

Parasal Riskler

Kendi kendine ilaçlama yaparken kullanılan ilaçlar bazen işe yarayabilir. Fakat yuvalardaki böcekleri ve yumurtaların gözden kaçması ile tekrardan ilaçlama yapmak gerekebilir. Ve bu durum kısır döngü halini alabilir. Birkaç kez ilaçlama yapmak parasal açıdan rahatsız edici bir durum olabilir.

Profesyonel haşere kontrolü

Profesyonel haşere kontrol uzmanları, istilacı olan zararlıları nasıl bulacaklarını, nereden geldiklerini, evlere nasıl girdiklerini ve haşerelerin girişinin nasıl engelleneceğini bilirler. Firmamızın haşere kontrol uzmanları evinizi, konutunuzu ve binanızı böceklerden ve haşerelerden korurken çevreyi de göz önünde bulundurarak en iyi çözümü sunmaktadır.

Profesyonel İlaçlama Konusunda Tercih Edilme Sebeplerimiz

Deneyimli uzmanlarla çalışmaktayız – İlaçlama teknisyenlerimiz tüm haşere, böcek, kemirgen ve diğer zararlılar konusunda ve tedavi yöntemleri konusunda uzman kişilerdir.

Saha risk değerlendirmesi yapmaktayız– Belirlediğimiz prosedürlere uyarak evinizdeki, binanızdaki yapılacak işlemlerin güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlarız.

Uzman çözümler sunarız – Uzman bilgimizi ve olası riskleri değerlendirerek, konutunuz yada binanız için en uygun çözümleri sunarız.

Raporlama – İlaçlama sonrasında alabileceğiniz tedbirler konusunda size uzman raporlarımızı sunarız

7-24 destek – Bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Acil durumlarda ilaçlama yapmak için haftanın her günü ve her saati bizimle çalışabilirsiniz.

Evleri istila eden zararlılar varlıklarıyla evdeki bireylere rahatsızlık vermektedir. Zararlılar yetişkinler, çocuklar ve evcil hayvanlar için sağlık riskleri oluşturabilir ve mülkünüze zarar verebilir.

Firmamızdaki uzmanlarımız sadece evinizdeki zararlılardan kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda bu zararlıların mülkünüze geri dönmemelerini de sağlıyor.

Ev ve Bina İlaçlatmak İçin Doğru İlaçlama Firması Seçimi

Evleri, konutları ve binaları istila eden haşereler olduğu zaman profesyonel haşere uzmanları ile çalışmak her zaman en iyi çözüm olmaktadır. İlaçlama firmaları araştırma yapılıp seçilmelidir.

Neredeyse her ilaçlama şirketinin bir web sitesi vardır. İlaçlama şirketlerinin sitelerini inceleyerek kullandıkları yöntemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yorumlarını okuyarak çalışmaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sitede yazan telefonlarını arayarak verdikleri hizmetler hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. İlaçlama şirketlerinin web sitelerinin çoğunda bu bilgileri içeren bir “Hakkımızda” veya “Şirket Geçmişi” sayfası bulunmaktadır. İlaçlama sektöründe yeniler mi, kaç yıllık tecrübeleri var, verdikleri hizmetlerden insanlar memnun kalmış mı tarzındaki sorularınıza araştırmalarınız sonucunda cevaplar bulabilirsiniz.

İlaçlama şirketi seçiminde dikkat edeceğiniz hususlar;

Firmanın faaliyetlerini kaç yıldır sürdürdüğü,
Sahip olduğu lisanslar ve sertifikaların neler olduğu,
Hangi kimyasal ilaçların kullanıldığı ve ilaçların etkilerinin neler olduğu
Ev, Konut, Bina Haşere Kontrolünde Kullanılan Yöntemler

Konutlarda, binalarda haşerelerle savaşta kullanılacak yöntemler haşerelerin türlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu yöntemler;

Fiziksel yöntemler: Bu yöntemler, haşerelerin ortama girmemesi için çevre koşullarının değiştirilmesini kapsamaktadır. Değiştirilebilecek çevresel koşullar arasında nemli ortamların kurutulması, uygun ışıklandırma yöntemlerinin kullanılması ve ortamın sıcaklığının değiştirilmesi vardır. Fiziksel kontrol yöntemlerinde nem alıcıları kullanılabilir ve böcekler için daha az çekici olan ampüller kullanılabilir.
Mekanik yöntemler: Mekanik yöntemler böceklerin ve diğer zararlıların yakalanması için yapışkan ve metal tuzakların kullanılmasını içermektedir. Mekanik kontroller ayrıca elektrikli süpürgeler ve örümcek ağı fırçaları gibi öğeleri de kullanmayı içermektedir.
Kimyasal yöntemler: kimyasal yöntemler ise kimyasal ilaçların kullanılmasını içermektedir. Sprey ilaçlar ve böcek yemleri bu yöntemler arasında yer almaktadır.
Firmamızın uzmanları haşerelerle ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda evinizi, binanızı kontrole gelerek yapılan muayeneler sonucunda durumu değerlendirerek uygun yöntemleri seçmektedir.

Ev, Konut, Binalarda Oluşabilecek Haşere İstilaları Önleme

Sanitasyon uygulamalarında, haşerelerin eve girişini engellemek ve istila riskini azaltmaya yardımcı olan mekanik yakalama cihazlarının döşenmesine kadar birçok yöntem vardır. İyi sanitasyon uygulamalarında, zararlılar için yiyeceklerin ortadan kaldırılması ve eve girişi yollarının kapatılması uygulamaları da vardır. Firmamızın sağladığı dezenfeksiyon işlemleri ile eviniz yada binanız haşereler ve diğer zararlılar için yuva olmaktan çıkacaktır. Uzman temizlik personelimiz ile evinizi uygun malzemelerle temizleyerek evdeki bütün böceklerin mülkünüzü terk etmesini sağlamaktayız. Kullandığımız malzemeler çocuklara ve evcil hayvanlara zarar vermemektedir. Böceklerin büyük kısmı dışarıdan binalara girdiği için, deliklerin ve boşlukların kapatılması, kapı ve çerçevelerinin onarılması, borular, kanalizasyonlar ve diğer yapıların etrafındaki kusurların onarılması gibi genel bakım önlemleri ile zararlıların binalara girişi engellenecektir.

Firmamız sanitasyon konusunda alanında uzmandır. İlaçlama sonrasında böceklerin ortamda bıraktıkları artıkları temizleyerek evinizi ve binanızı güvenli bir hale getirmekteyiz. Sizde koruma hizmetlerimizi kullanarak evinizi yıl boyunca zararlılardan koruyabilirsiniz. Firmamızın uzmanları evinize yada binanıza haşerelerin giriş noktalarını tespit ederek zararlıların mülkünüze girmelerini engelleyecektir. Her mevsim uyguladığımız yöntemler ile evinizdeki yada binanızdaki zararlılar ile savaşmaktayız.

Sizde evinizde, konutunuzda yada binanızda böceklerle, haşerelerle, kemirgenlerle ve diğer zararlılarla ilgili sorunlar yaşıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızın uzmanları evinizde gerekli muayeneleri yaparak en uygun çözümleri sizlere sunmaktadır. Her haşere türünde deneyimli olan uzmanlarımız evinizi bu zararlılardan arındırarak, konutlarınızı gelecek istilalardan da koruyacaktır.

Kaya İlaçHakkımızda
Ev haşerelerinin kendilerine özgü alışkanlıkları vardır. Eğer onların favori saklanma alanlarını bilirseniz, onları etkin biçimde kontrol edebilirsiniz.
Kaya İlaçNerelerdeyiz
https://www.kayailaclama.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Kaya İlaçlamaSosyal Medya
Güncel hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us?
https://www.kayailaclama.net/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Kaya ilaçlama. All rights reserved. Seo uzmanı

Copyright by Kaya ilaçlama. All rights reserved. Seo uzmanı